Królewski Festiwal Muzyki Filmowej

11 czerwca 2022 roku warto zapisać sobie w kalendarzu i zaplanować wybranie się do Warszawy. Właśnie tego dnia, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie: Królewski Festiwal Muzyki Filmowej

W skrócie można powiedzieć, że jest to niezwykły koncert muzyki filmowej i musicalowej. Ale to nie powiedzieć nic. Zatem czego można się spodziewać na miejscu? Dlaczego będzie to tak ciekawe i barwne wydarzenie?

Skąd popularność koncertów muzyki filmowej?

Koncerty muzyki filmowej cieszą się dużą popularnością, ponieważ pozwalają ludziom na przeżycie emocji i wspomnień związanych z filmami, które kochają. Muzyka filmowa jest często silnie skojarzona z określonymi scenami i postaciami, a zobaczenie i posłuchanie jej na żywo pozwala na ponowne przeżycie tych chwil. Dodatkowo, koncerty muzyki filmowej często oferują wyjątkowe aranżacje i interpretacje utworów, które zwiększają ich emocjonalne znaczenie.

Niezwykła sceneria

To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które łączy w sobie poruszający koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i niezwykle utalentowanych solistów w przepięknej scenerii Pałacu w Wilanowie zapewniając widzom niecodzienne doznania i piękne muzyczne momenty. Nie bez znaczenie jest niebanalna lokalizacja: Pałac w Wilanowie, to wyjątkowy punkt na mapie dzisiejszej stolicy. Jego historia sięga XVII wieku, kiedy to Jan Sobieski stworzył w Wilanowie harmonijną przestrzeń łączącą piękno architektury z bogactwem naturalnym otaczających pałac ogrodów. Obecnie nadal kultura spotyka się tu z naturą, tworząc niepowtarzalny klimat i urok tego miejsca – co pozwoliło na zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć przeboje znane z największych filmowych produkcji, takich jak Gladiator, Troja, Król Artur czy Ogniem i Mieczem. A wszystko to w niezwykłej scenerii…

Piękno muzyki

Jak podają organizatorzy koncertu:

„Królewski Festiwal Muzyki Filmowej powstał z pasji do muzyki i filmu, które wspólnie przenoszą nas w świat wzruszeń i wrażeń. Chcemy, by odbiorcy odnaleźli się w lubianych przebojach ze znanego filmowego repertuaru, a jednocześnie zobaczyli coś nietypowego i nowego w otoczeniu przepięknego Pałacu w Wilanowie.”

– Organizatorzy

Do projektu zaproszono Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej oraz polskich solistów znanych ze scen teatralnych i musicalowych (Natasza Urbańska, Łukasz Zagrobelny, Agnieszka Przekupień, Jakub Wocial, Anna Lasota). Za efekty wizualne odpowiadają najlepsi VJ’e, artyści sztuk wizualnych. Można zatem liczyć na niezwykłe wydarzenie, podczas którego muzyka i światło będzie zapewni wyjątkowe emocje i doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci.

Królewski Festiwal Muzyki Filmowej zasługuje na niezwykłą oprawę dlatego na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie postawione zostanie ogromne prześwitujące zadaszenie wraz z podłogą i wygodnymi krzesłami dla wszystkich przybyłych gości. Wszystko to zapewni widzom piękny klimat i widok na scenerię Pałacu, przy czym jednocześnie warunki pogodowe nie będą mieć wpływu na przebieg koncertu.

Dojazd i parking

Na wydarzenie można dotrzeć zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie znajduje się na terenie Wilanowa w odległości ok. 10 km od centrum Warszawy, na końcu historycznego Traktu Królewskiego prowadzącego od Starego Miasta z Zamkiem Królewskim do rezydencji wilanowskiej.

Do dyspozycji gości są płatne, niestrzeżone parkingi muzeum, znajdujące się wzdłuż ul. Cendrowskiego oraz przy Stanisława Kostki Potockiego 6A, wjazd od ul. Vogla – czynne codziennie całą dobę. Parking publiczny znajduje się przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 31. Czynny jest codziennie, przez całą dobę.

Do Wilanowa można dojechać komunikacją publiczną: liniami autobusowymi komunikacji publicznej nr: 116, 130, 131, 139, 163, 164, 180, 200, 251, 264, 317, 339, 379, 519, E-2.

Ważne informacje

11 czerwca 2022
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Dziedziniec Główny
Koncert: 21:00

Adres:
Stanisława Kostki Potockiego 10/16,
02-958 Warszawa