WCZASY W GÓRACH: SZKLARSKA PORĘBA
Chcesz wypocząć w górach? Szklarska Poręba to idealne miejsce na urlop, wakacje czy długi weekend w górach. Warto przyjechać tutaj bez względu na porę roku - bo każdy ma swój wyjątkowy klimat. Wiele atrakcji w mieście i okolicy, bogata baza noclegowa (pokoje, apartamenty, hotele) oraz gastronomiczna, atrakcyjne położenie. To tylko niektóre powody, dla których warto zaplanować przyjazd do Szklarskiej Poręby!
Noclegi Szklarska Poręba

Zapraszamy w Sudety!

Szklarska Poręba to miejscowość, która ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Przede wszystkim krystaliczne powietrze przyciąga turystów spragnionych zdrowego klimatu. Mikroklimat jaki tam panuje jest podobny do alpejskiego i nie bez powodu w tej miejscowości znajdziemy uzdrowiska i szpitale. Po drugie, Szklarska Poręba jest znanym centrum sportów zimowych, położonym w Sudetach. Narciarze będą zachwyceni, rowerzyści także, a reszta znajdzie dla siebie dużo rozrywek. Śnieg leży tutaj wyjątkowo długo, bo aż około 110 dni w roku, co sprawia, że to miejsce wymarzone dla osób szukających szaleństw na stokach. Znajdziemy też tutaj trasy do narciarstwa biegowego. Zatem Szklarska Poręba jest atrakcyjna nie tylko dla narciarzy i osób uprawiających sporty zimowe, ale dla każdego kto szuka wytchnienia od zanieczyszczonego powietrza miejskiego. Liczne szlaki turystyczne dają szanse na wspaniałe wędrówki po górach.

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Oferta noclegowa jest różnorodna i każdy turysta powinien znaleźć coś dla siebie. Mamy tutaj zarówno świetne hotele z aquaparkami i resorty SPA, jak i zwykłe schroniska. Zarówno zwolennicy luksusowych noclegów, jak i amatorzy beztroskiego podróżowania, będą zadowoleni. Kameralne apartamenty prywatne i duże pokoje typu studio, zachęcają do odwiedzin. Domki zapewniające prywatność i pensjonaty, cieszą się nie mniejszym powodzeniem. Miejscowość jest świetnie przygotowana na turystów i celuje zarówno w potrzeby miłośników sportu, chodzenia po górach, jak i rodzin z dziećmi. Z kolei schroniska i hostele oraz zwykłe pensjonaty, pozwolą skupić się na urokach przyrody i poczuć bliżej gór.

Willa Brylant,
Kasprowicza 14, Szklarska Poręba

Willa Orchidea
1 Maja 37C, Szklarska Poręba

Willa Sonata
Moniuszki 17, Szklarska Poręba 

Pensjonat Etna ***
Mickiewicza 4, Szklarska Poręba

Pensjonat MAGDALENA
Oficerska 2, Szklarska Poręba

KRISTINA Spa
Demokratów 4, Szklarska Poręba

To tylko niektóre polecane, chętnie wybierane obiekty noclegowe w Szaklarskiej Porębie. Jest ich zdecydowanie więcej. zachecamy do bezpośredniego kontaktu z gospodarzami lub recepcją – dzięki czemu można poznać pełną ofertę noclegową i otrzymać spersonalizowaną ofertę na pobyt w górach.

Najpopularniejsze atrakcje Szklarskiej Poręby

Na pewno warto zajrzeć do centrum Szklarskiej Poręby, które jest wizytówką każdego miasta. Znajdują się tam zabytkowe obiekty, z charakterystycznym stylem, a jednym z nich jest młyn Świętego Łukasza, którego powstanie datuje się na 1870, ale po pożarze wzniesiono kolejną konstrukcję w 1922. Był to nie tylko młyn, ale również tartak i karczma, a obecnie jest tutaj restauracja. Kawałek historii tego miejsca to również Muzeum Ziemi JUNA – Strażnica Walońska. Nazwa pochodzi od ludu, który w XVI przybył na tamtejsze tereny i zajmował się wydobywaniem kamieni szlachetnych, złota i srebra. Wpłynęli oni na rozwój całej miejscowości, dzięki swojej pracy. W muzeum można poznać ich historię, a także zobaczyć piękną kolekcję minerałów. Kolejna atrakcja to Wodospad Szklarki, jest to drugi co do wielkości wodospad na terenie Karkonoszy. Znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Podejście pod wodospad jest bardzo komfortowe, a tuż przy nim mieści się schronisko „Kochanówka”.

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy?

Godny uwagi jest Złoty Widok w Szklarskiej Porębie, czyli taras widokowy, gdzie można podziwiać piękną panoramę Karkonoszy. Taras został oddany do użytku w 2020. W jednym miejscu można podziwiać całą kwintesencję Karkonoszy. Kolejna atrakcja przyrodnicza to Szrenica. Jest to najpopularniejszy szczyt w tamtych okolicach, znajdujący się na wysokości 1362 m n. p. m. Można na nią dojść czerwonym szlakiem, a na jej szczycie znajduje się wyciąg krzesełkowy, jako część obiektu Ski Arena Szrenica. Można się tam cieszyć aż ośmioma wyciągami narciarskimi i pięcioma trasami narciarstwa zjazdowego. Miłośnicy gór docenią też Śnieżne Kotły, klimatyczne miejsce z alpejskim klimatem, gdzie ściany skalne o wysokości do 150 m i stacja nadawcza, przyciągają swoim tajemniczym pejzażem. Jeśli chodzi o atrakcje w okolicy, to Karkonoski Park Narodowy to wizytówka sama w sobie, która rozciąga się aż na sześć gmin. Malownicza przyroda i widoki zapierające dech w piersiach, w tym wodospady, zachwycą turystów. Niedaleko Szklarskiej Poręby znajduje się również uzdrowisko w Cieplicach, są to ośrodki sanatoryjne o wyjątkowej historii. Lecznicze wody termalne stosowane tam do zabiegów, są częścią tradycji tamtejszego wodolecznictwa.

Jak można spędzać czas w Szklarskiej Porębie?

Jest to wspaniałe miejsce dla miłośników chodzenia po górach, dla narciarzy i rowerzystów. To także uzdrowisko, a zatem wszyscy szukający regeneracji i odpoczynku, odnajdą je w tej uroczej miejscowości ze zdrowym mikroklimatem. Szklarska Poręba jest atrakcyjna o każdej porze roku. W zimie, jako centrum sportów  zimowych, oferuje tereny do narciarstwa zjazdowego, klasycznego i snowboardu oraz liczne wyciągi narciarskie. Ski Arena Szrenica to duma Szklarskiej Poręby, największy ośrodek narciarski w Karkonoszach, gdzie znajduje się sześć tras narciarskich.

Jeśli chodzi o trasy rowerowe, to również jest w czym wybierać, bo znajduje się tam aż czternaście różnych tras rowerowych, w tym łatwe, jak i dla zaawansowanych rowerzystów. Większość z nich to drogi leśne, kamieniste lub ścieżki górskie, gdzie kontakt z naturą jest nieocenionym plusem. Trasy spacerowe, także dla seniorów i dzieci, są również znane i lubiane w Szklarskiej Porębie. Pełne punktów widokowych i skał, zachwycają swoim pięknem.