WCZASY W POLSCE: KOŁOBRZEG
Planując wakacje na morzem, nie sposób nie pomyśleć o Kołobrzegu – jednej z najpiękniejszych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowej. Piękne położenie, bogata oferta atrakcji skierowanych do dzieci i ciekawe zabytki gwarantują miło spędzone wczasy. Jest to bardzo zróżnicowany rejon turystyczny, który oferuje noclegi zarówno blisko natury, jak i bliżej centrum miasta. Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Wczasy nad morzem – piękno natury

Chociaż większość turystów wybiera się do Kołobrzegu na wakacje, żeby spędzić przyjemny czas na pięknej polskiej plaży, miejscowość ta oferuje znacznie więcej. Pełna uroku okolica sprawia, że odnajdą się tam zarówno miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, jak i wielbiciele opalania w pełnym słońcu.

Kołobrzeg znajduje się u ujścia rzeki Parsęty w bliskim sąsiedztwie lasów i pięknych terenów bagienno-wodnych zamieszkanych przez wiele ciekawych gatunków zwierząt i roślin. Wiele z nich można spotkać wybierając się na spacer wzdłuż rzeki. Kołobrzeg to jednak nie tylko ciekawe szlaki piesze, ale także rowerowe. Chcąc skorzystać z uroków natury, warto wybierać noclegi na wakacje w pobliżu rzeki. Gwarantuje to w pełni relaksujące wczasy.

Polecane noclegi w Kołobrzegu

Kwatery Antares, Kołobrzeg

Apartament Ania, Kołobrzeg 

Apartament Skiper, Kołobrzeg 

Pokoje Danuta Kołobrzeg

Dom Przymorze, Kołobrzeg 

Dom Gościnny Kubuś Kołobrzeg 

Plaża w Kołobrzegu

Kołobrzeskie atrakcje

Każdy, kto spędza wakacje w Kołobrzegu powinien przejść się molo, taki spacer zapewni niezapomniane wrażenia, szczególnie wieczorem, gdy można podziwiać kolorowe iluminacje świetlne. Ważną atrakcją jest także latarnia morska, z której można zobaczyć piękną panoramę na morze i port. Zdjęcie w takim miejscu będzie idealną pamiątką z wczasów. Dzieci z pewnością zainteresują się Miastem Myszy, gdzie w niezwykle pomysłowych pomieszczeniach mieszka 500 żywych myszek. To jednak jeszcze nie wszystko, odwiedzając w czasie wakacji Kołobrzeg z dziećmi koniecznie trzeba zajrzeć do magicznej Ukrytej Krainy zamieszkanej przez bajowe postacie oraz Wioski Indiańskiej, która bawi i uczy.

Wiosenna 4, Kołobrzeg

Pokoje U Basi, Kołobrzeg 

Pokoje U Grażyny, Kołobrzeg

Apartamenty Ola Kołobrzeg

Pensjonat Radzik Kołobrzeg

Willa Rubin, Kołobrzeg 

Wakacje w Kołobrzegu – zabytki

Zabytki są jedną z wielu atrakcji Kołobrzegu. Każdy, kto choć trochę interesuje się historią, z pewnością doceni pełne uroku śródmieście, pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej oraz zespół fortów. Żeby zapoznać się z kluczowymi zabytkami, warto w czasie wakacji wybrać się szlakiem czerwonym, który prowadzi między innymi w okolicy godnej uwagi reduty Solnej, a następnie Szańca Kamiennego.

Zanim zakończą się pełne relaksu wakacje, koniecznie trzeba zobaczyć również Ratusz i plac Ratuszowy oraz Pałac rodziny Brunszwickich. Miłośnicy zabytków z pewnością wrócą z wczasów w Kołobrzegu usatysfakcjonowani.