WCZASY W POLSCE: SOPOT
Sopot to nadmorska miejscowość należąca do trójmiejskiej aglomeracji wraz z Gdynią i Gdańskiem. Miasto z dostępem do morza i zatoki gdańskiej co roku przyciąga rzeszę turystów na wczasy i aktywny wypoczynek. Co takiego ma w sobie Sopot, że jest tak chętnie odwiedzany?

Morze, plaża i słońce

Spędzenie wakacji nad morzem to niewątpliwie jeden z głównych wyznaczników wśród odwiedzających miasto. Szczególnie że turyści nazywają plażę sopocką jedną z najładniejszych na całym wybrzeżu. Oprócz możliwości wykąpania się w Morzu Bałtyckim przyjezdni i miejscowi mogą się cieszyć sporą ilością atrakcji dostępnych na miejscu. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego oraz plażowego. Na plaży zostały wydzielone również specjalne boiska, dla tych którzy wczasy wolą spędzać aktywnie. Co więcej, z morzem połączone jest molo sopockie, podzielone na dwie części: lądową i spacerową. Pierwsza z nich to inaczej Skwer Kuracyjny, gdzie latem odbywają się imprezy okolicznościowe, a zimą powstaje sztuczne lodowisko. Natomiast druga to pomost wchodzący w zatokę Gdańską. Spacerowicze z największą chęcią podziwiają okoliczny krajobraz. Dodatkowym atutem jest oczywiście znalezienie noclegu z widokiem na zatokę. Jednak w okresie letnim trzeba poszukać zakwaterowanie ze sporym wyprzedzeniem.

Gdzie szukać noclegu w Sopocie?

Wybierając się na wczasy do Sopotu, warto wcześniej pomyśleć o znalezienie odpowiedniego noclegu. Szczególnie w okresie wakacji należy sprawdzić dostępne opcje. Oczywiście w turystycznym mieście, jakim jest Sopot, nie brakuje hoteli, gdzie bez problemu można zarezerwować sobie nocleg. Podczas wyboru tańszej opcji, istnieje możliwość skorzystania z ofert moteli, czy schronisk młodzieżowych. Co więcej, przyjeżdżając na wczasy w trakcie innej pory roku niż lato, znalezienie dobrej jakości noclegu raczej nie powinno sprawiać problemu. Jednak lepiej zarezerwować sobie miejsce noclegowe z wyprzedzeniem czasowy, pozwoli to cieszyć się wakacjami bez żadnych niemiłych niespodzianek.

Sprawdzone noclegi

Apartamenty SYLWIA, Sopot

Apartament Słoneczny, Sopot 

Aquapark Sopot

Jeżeli pogoda podczas wakacji nie dopisuje i nie ma możliwości korzystania z promieni słonecznych, to świetną alternatywą będzie Aquapark. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi turyści będą mogli skorzystać z pierwszych lekcji pływania. Naukę na pewno urozmaicą zjeżdżalnie wodne, czy zwierzątka tryskające wodą. Udana zabawa gwarantowana! Dorośli w tym czasie mogą skorzystać z hydromasażu, sauny albo SPA. Jeśli jednak również chcą popływać, to basen przystosowany do ich wzrostu i umiejętności także jest dostępny. Ponadto na terenie Aquaparku jest również basen zewnętrzny otwarty przez cały rok.