WCZASY W POLSCE: KARPACZ
Jadąc do Karpacza w wakacje warto najpierw sprawdzić, z czego słynie to miasto, jak można spędzić tam czas i co ciekawego możemy tam zobaczyć. Karpacz jest miastem położonym w Sudetach Zachodnich nad rzeką Łomnica. Jest to miasto położone u podnóża Śnieżki. Dlatego jest tu rozwinięte narciarstwo w sezonie zimowym. Na początku XX wieku po raz pierwszy zaczęto urządzać turnieje w narciarstwie. W tym czasie wybudowano skocznię narciarską Orlinek. Są tu doskonale przygotowane wyciągi i trasy dla fanów narciarstwa.

Baza noclegowa Karpacza

Karpacz posiada bogatą bazę noclegów. Wczasowicze mają możliwość zarezerwowania noclegu w apartamentach, hotelach, pensjonatach, pokojach w prywatnych kwaterach. Miasto daje możliwość ugoszczenia kilkanaście tysięcy turystów. Ceny noclegów są uzależnione od standardów. Wybór noclegów jest bardzo duży i zróżnicowany cenowo. W niektórych obiektach można zarezerwować pobyt wraz z możliwością wyżywienia. Zresztą, sprawdź sam noclegi w Karpaczu i przekonaj się, jak duży jest wybór! W Karpaczu jest duży wybór lokali gastronomicznych oferujących pyszne potrawy regionalne. Podczas wczasów można również posmakować kuchni włoskiej, gruzińskiej, czy czeskiej.

Polecane noclegi w Karpczu

Willa Szyszka, Karpacz 

Willa ZIMORODEK, Karpacz

Willa Emi, Karpacz

Atrakcje miasta i okolicy

Wczasy w sezonie letnim sprzyjają z kolei wędrówkom po Karkonoszach. W Karpaczu początek mają różne szlaki prowadzące turystów w urokliwe góry. Turyści mogą podziwiać piękne krajobrazy. Podczas wakacji w karkonoskim mieście oprócz wędrówek pieszych możemy zobaczyć inne ciekawe miejsca. Każdy, kto odwiedza Karpacz, musi zobaczyć Kościół Wang. Jest to kościół zbudowany z drewna bez użycia gwoździ. Co ciekawe został zaprojektowany w Norwegii, a następnie rozmontowany i przewieziony do Polski, a dokładnie do Szczecina. Docelowo miał stanąć w muzeum berlińskim. Ostatecznie staną u podnóża góry Śnieżki. Wakacje w Karpaczu dla dzieci również mogą być fascynujące. Znajduje się tu Muzeum Zabawek, w którym można zobaczyć zabawki z całego świata.

Przebywając w Karpaczu, warto poświęcić chwilę, aby zobaczyć Skwer Zdobywców-miejsce poświęcone polskim himalaistom. Znajduje się tam Kamień Everestu ważący ok. 12 ton. Został on tam umieszczony w 2010 r. z okazji 30 rocznicy wyprawy polskich himalaistów na najwyższy szczyt świata.

Kilka ciekawostek o Karpaczu

Jadąc na wczasy do Karpacza, warto zapoznać się z różnymi ciekawostkami. W okolicach Muzeum Sportu znajduje się najmniejsza ulica w całej Polsce. Ma ona jedynie 30 metrów długości i 3 metry szerokości. Jest to ulica Skrzatów Karkonoskich. Dla fanów motocykli również znajdzie się coś ciekawego. W Karpaczu odbywa się co roku zjazd miłośników motocykli z całego świata. Na przełomie czerwca i lipca jest organizowany piknik dla fanów motocykli. Jest to wydarzenie, które warto zobaczyć.