WCZASY W POLSCE: MIĘDZYZDROJE
Międzyzdroje to niewielkie miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim. Ten nadmorski kurort odnaleźć można w północno-zachodniej Polsce. Każdy z pewnością kojarzy słynną Promenadę Gwiazd, która znajduje się nieopodal hotelu Amber Baltic. Aleja Gwiazd to niewielki chodnik, w którego płytach odciśnięte zostały odciski dłoni sławnych osobowości, wśród których odnaleźć można takie nazwiska - Agnieszka Holland, Anna Dymna czy Janusz Gajos. Jest to powiązane z Festiwalem Gwiazd w Międzyzdrojach, który ma miejsce od 1996 roku.

Idealne miejsce na wypoczynek w trakcie wakacji

Miasto oferuje wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wybierając się na wczasy z najmłodszymi, warto odwiedzić planetarium, które oferuje liczne pokazy w niezwykle ciekawym formacie. Dostępne projekcje dają możliwość przeniesienia się w czasie w odległe galaktyki. Kolejnym miejscem, które bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu jest Labirynt Luster w Międzyzdrojach. Miejsce to może wprowadzić w dezorientację, ale zapewni rozrywkę, o której będzie można dyskutować przez kolejne godziny. Wśród punktów wartych odwiedzenia należy wymienić także Bałtycki Park Miniatur, oceanarium, Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach oraz Zagroda Pokazowa Żubrów.

Miasto oferuje szeroką gamę noclegów oraz lokali gastronomicznych, które dostosowane są do kieszeni każdego turysty – od luksusowych hoteli do pensjonatów i domów wczasowych. Oto niektóre propozycje:

Międzyzdroje - noclegi

Apartament Pirat Międzyzdroje

Pokoje u Lucyny i Adama Międzyzdroje

LINDOA, Międzyzdroje

Villa Krysia, Międzyzdroje

Co jeszcze zobaczyć?

Bezpośrednio z Promenadą Gwiazd łączy się Promenada Nadmorska. Jest to deptak biegnący równolegle do brzegu morskiego. Miejsce to daje możliwość podziwiania licznych zabytkowych pensjonatów (dających możliwość noclegów w ciekawym miejscu), niewielkich kramików z pamiątkami czy bogatej oferty lokali gastronomicznych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina oraz amfiteatr.

Fani Aktywnego wypoczynku również odnajdą miejsce dla siebie. Szerokie i piękne plaże dają możliwość długich spacerów w otoczeniu niezwykłego krajobrazu. Szczególną ciszą cieszy się plaża w okolicach Kawczej Góry, czyli punktu widokowego. Odnaleźć tam można schody uważane za najdłuższe na polskim wybrzeżu – mają aż 128,5 metra. Warto przespacerować się po molo (o długości 395 metrów), na końcu którego można skorzystać z rejsu wyjątkowym statkiem stylizowanym na wzór Wikingów. Międzyzdroje to możliwość wakacji pełnych atrakcji, ale także możliwości odpoczynku w otoczeniu cudów natury.