Kołobrzeg poza sezonem. Pomysł na weekendowy wypad

Wizyta nad Bałtykiem poza sezonem to doskonały moment, by zobaczyć miejsca, które latem przeżywają szczyt swojej popularności bez turystycznych tłumów. Doskonałym miejscem na taki weekendowy wypad jest Kołobrzeg – jeden z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych kurortów nad polskim morzem.

Weekend w Kołobrzegu poza sezonem – dlaczego warto

Ferie zimowe, walentynki lub po prostu wolny weekend to idealne okazje, by odwiedzić Kołobrzeg. W wakacje kurort ten przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, natomiast poza sezonem jest tu równie pięknie, ale znacznie spokojniej. Nawet zimą panuje tutaj atmosfera sprzyjająca wypoczynkowi, szeroka i piękna plaża zachęca do spacerów brzegiem morza, łatwiej także o znalezienie atrakcyjnego cenowo noclegu w dobrej lokalizacji i z wieloma udogodnieniami. Jeśli planujesz rodzinny wypad, w mieście jest też cała masa miejsc, dzięki którym Twoje pociechy na pewno nie będą się nudzić.

Co robić w Kołobrzegu poza sezonem?

Kołobrzeg w okresie zimowo-wiosennym oferuje długą listę atrakcji dla par, grup znajomych i rodzin z dziećmi. Morze Bałtyckie jest piękne o każdej porze roku, a jeśli lubisz kąpiele w zimnej wodzie, oprócz spacerów po plaży i długim na ponad 200 m molo, możesz też spróbować swoich sił w morsowaniu. W szum morza możesz też wsłuchiwać się z jednej z wielu kawiarni czy restauracji znajdujących się wzdłuż nadmorskiego deptaku. Jest tu także wiele miejsc, które warto zwiedzić, ciekawych muzeów i pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi.

Zadbaj także o atrakcje w miejscu noclegowym. Dobrym pomysłem jest znalezienie hotelu, który oprócz pokoju z łazienką oferuje także możliwość skorzystania ze spa, pływania w basenie czy spędzenia wieczoru przy drinku w barze lub smacznym posiłku w hotelowej restauracji. To doskonała alternatywa dla zwiedzania w razie, gdyby padał deszcz, a także świetny pomysł na wspólne spędzanie długich zimowych wieczorów. Noclegi w Kołobrzegu znaleźć można w różnych lokalizacjach. Ich odpowiedni wybór to połowa sukcesu!

Oświetlone molo w Kołobrzegu wygląda bajecznie

Atrakcje Kołobrzegu – co warto zobaczyć?

Pierwszym punktem, który trzeba zobaczyć w Kołobrzegu, niezależnie od pory roku, jest tutejsza szeroka, piaszczysta plaża z długim molo. Na liście atrakcji tego miasta nie może też zabraknąć wysokiej na 26 m latarni morskiej. Odbudowana po II wojnie światowej stanowi doskonały punkt widokowy na panoramę miasta. Poznasz tu też historię tej budowli, fortu Ujście, a w podziemiach odwiedzisz ciekawe Muzeum Minerałów.

Niedaleko od latarni znajduje się jeden z symboli Kołobrzegu – Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. A jeśli jesteśmy już przy morskich atrakcjach, nie można nie wspomnieć o torpedowcu CZSZ-172, który służył polskiej marynarce do zwalczania okrętów podwodnych. Popłyń nim w rejs i zobacz, jak żyli na nim marynarze.

W Kołobrzegu, który kiedyś był miastem-twierdzą znajduje się także Miejski Szlak Fortyfikacji. Spacer tą trasą do doskonała okazja do lepszego poznania tego nadmorskiego kurortu. Inne miejsca, które warto odwiedzić to m.in. Kołobrzeski Skansen Morski (zimą dostępny tylko dla grup zorganizowanych), Muzeum Oręża Polskiego z okrętem ORP “Fala” czy minami morskimi, a także kołobrzeski rynek z pięknym, okazałym ratuszem.

Kołobrzeg z dziećmi – gdzie się wybrać?

Wybierając się do Kołobrzegu poza sezonem, warto wybrać się do tutejszego oceanarium, by zobaczyć z bliska piranie, rozgwiazdy, rekiny rafowe czy płaszczki. W cieplejsze dni doskonałym pomysłem na wycieczkę z pociechami będzie Ekopark Wschodni. Znajduje się on na terenie Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego i można tu zobaczyć Solne Bagno i blisko 100 gatunków ptaków, np. łabędzie nieme i czaple białe.

Zafascynowane magią dzieci zabierz na interaktywną wystawę Ukryta Kraina. Zwiedza się ją z różdżką w dłoni, ale więcej niż o magii można się tu dowiedzieć o świecie i biologii. Kołobrzeg można też zwiedzać szlakiem Marianów, czyli rzeźb mew, nazwanych od samca tego uroczego ptaka. Stoją one w różnych zakątkach i wyróżniają je ich ludzkie cechy – niektóre jeżdżą na deskorolce, inne zwiedzają i fotografują zabytki, a jeszcze inne obserwują miasto przez lornetkę. Poszukiwania i fotografowanie Marianów to doskonały pomysł na wspólną rodzinną rozrywkę i spacer po mieście.

Nawet kiepska pogoda i brak słońca nie muszą być powodem, by zrezygnować ze spacerów