Jaki nocleg wybrać dla rodziny z dziećmi – domki, ośrodki wypoczynkowe czy apartament?

Szukasz idealnego miejsca na rodzinne wakacje nad morzem, ferie lub krótki, weekendowy wypad? Oferta obiektów “przyjaznych dzieciom” jest bardzo szeroka, w rzeczywistości jednak mogą się one bardzo różnić oferowanym standardem, udogodnieniami i ceną. Jak zorganizować taki wyjazd, cieszyć się dobrymi warunkami i nie przepłacać? Podpowiadamy, jaki nocleg wybrać dla rodziny z dziećmi – domki, ośrodki wypoczynkowe czy apartamenty.

Domki letniskowe

Domki letniskowe przez wiele osób uważane są za znacznie wygodniejsze rozwiązanie w przypadku rodzin z dziećmi niż różnego rodzaju hotele i pensjonaty. Wiąże się to przede wszystkim z wygodą i prywatnością, jaką zapewniają. Tu nie trzeba przejmować się tym, że dzieci bawiąc się i krzycząc mogą przeszkadzać sąsiadom. Przestrzeń w ogrodzie zachęca do przebywania w ogrodzie, w tym, czasie rodzice mogą zajmować się swoimi sprawami nie martwiąc się o to, że dziecku może stać się coś złego.  W przypadku pokoi hotelowych organizacja wolnego czasu na świeżym powietrzu – zwłaszcza w przypadku – młodszych dzieci – bywa znacznie trudniejsza.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że rezerwacja domków letniskowych jest często rozwiązaniem bardzo korzystnym cenowo zwłaszcza w przypadku dużych rodzin – dla nich często rezerwacja osobnych pokojów w hotelu bywa nieopłacalna. W domku letniskowym można także gotować samodzielnie, robiąc zakupy w okolicznych sklepach.

Warto podkreślić, że w ostatnich latach komfort domków letniskowych bardzo wzrósł. Coraz rzadziej już są to obiekty oferujące jedynie podstawowe wyposażenie. Coraz częściej w ofercie pojawiają się domki premium, które wyróżniają modne aranżacje wnętrz i nowoczesne wyposażenie. Płyta indukcyjna, ekspres do kawy, kino domowe czy jacuzzi podczas urlopu? Nie ma problemu!

Ośrodki wypoczynkowe

Ośrodki wypoczynkowe nad morzem to obiekty wczasowe, które oferują zakwaterowanie w różnego typu obiektach na większym terenie: na przykład w domkach letniskowych, pensjonatach czy apartamentach. Zwykle umożliwiają jednocześnie korzystanie z dodatkowych usług, atrakcji i udogodnień takich jak: place i sale zabaw dla dzieci, baseny, boiska sportowe, stołówki i bufety z całodziennym wyżywieniem, animacje, a nawet sauny i gabinety kosmetyczne.

Dla rodzin z dziećmi rezerwacja noclegu w ośrodkach wypoczynkowych może być bardzo korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim – to gwarancja, że nikt nie będzie narzekał na nudę bez względu na pogodę. Dzieci mogą do woli bawić się na huśtawkach czy karuzelach, grać w piłkę – a w deszczowy dzień – w ping ponga czy piłkarzyki, a rodzice nie muszą obawiać się o ich bezpieczeństwo.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że w wielu ośrodkach odbywają się różnego rodzaju zorganizowane zajęcia: animacje dla dzieci, gimnastyka na świeżym powietrzu, zawody sportowe czy ogniska. To bardzo ciekawa propozycja dla rodzin, które lubią się integrować i poznawać nowe osoby. Zwłaszcza najmłodsi mogą w ich trakcie poznać nowych przyjaciół i nawiązać znajomości, które bardzo uprzyjemnią pobyt.

Apartamenty

Apartamenty to zwykle pokoje w standardzie hotelowym, które składają się z kilku osobnych pomieszczeń: na przykład dodatkowych sypialni, salonu TV czy aneksu kuchennego. Są one wygodne dla osób, którym w czasie urlopu zależy przede wszystkim na wysokim standardzie i komforcie: rano lubią zejść na śniadanie do restauracji, kiedy chcą – zamówić posiłek do łóżka, mogą skorzystać z zabiegów SPA, chcą mieć zawsze posprzątany pokój i zmienioną pościel. To najczęściej rozwiązanie polecane w przypadku mniejszych rodzin: 3-4-, maksymalnie 5-osobowych. Dla rodziny wielodzietnej konieczne byłoby wykupienie dodatkowych pokoi, co może być mało opłacalne.

Wybierając konkretną ofertę, warto dokładnie sprawdzić, jakie atrakcje dla dzieci są oferowane. Zwłaszcza w większych obiektach może być ona szeroka: baseny wewnętrzne i zewnętrzne, sale zabaw, animacje, zajęcia sportowe i artystyczne. Choć apartamenty bywają kojarzone z pokojami w wyższym standardzie, ceny są bardzo różne. Warto szukać atrakcyjnych okazji.

Na co uważać rezerwując noclegi dla rodziny z dziećmi?

Wybierając noclegi dla rodziny z dziećmi nie należy kierować się wyłącznie kryterium najniższej ceny. Podczas gdy osoba dorosła może poradzić sobie nawet w spartańskich warunkach, takie podejście nie powinno towarzyszyć organizacji wyjazdów z najmłodszymi członkami rodziny. Postaw na komfort, wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie ryzykuj wybierając niesprawdzone obiekty oferowane przez osoby prywatne. Koszty rodzinnego wyjazdu nie muszą być wysokie: serwis E-wczasy.pl udostępnia oferty sprawdzonych obiektów w dobrym standardzie, a jednocześnie umożliwia bezpośredni kontakt z gospodarzem, dzięki czemu nie płacisz prowizji.